Projekty a cenové nabídky
poskytujeme ZDARMA

Kontakt

Zdeněk Doležel
Skřičkova 1477
664 34
Kuřim (Brno - venkov)

Telefon: +420 777 892 616
Email: info@automatickezavlahy.cz

Reference

Soukromá zahrada Chrlice

Soukromá zahrada Soběšice

Střešní závlaha Brno, Komín

Závlahy

Jak už název napovídá, automatický závlahový systém pro zalévání zajišťuje zálivku zcela sám bez zásahu člověka. Řeší za Vás problém s kvalitním, úsporným a hlavně efektivním a v dnešní době časově nenáročným zavlažováním. Zálivka je ve většině případů prováděna v nočních nebo brzkých ranních hodinách a neomezuje v užívání zahrady během dne. Využití závlahy v noci je vhodné i proto, že nedochází ke ztrátě zálivkové vody odparem, Váš trávník ani rostliny tak netrpí „teplotními šoky“. Pro zvýšení efektivity automatického závlahového systému je možno doplnění čidly, které sledují srážky, půdní vlhkost a mohou systém vypnout bez zásahu obsluhy.

Prvky automatického závlahového systému

Námi instalované a navrhované systémy se skládají z potrubí uloženého v zemi, výsuvných postřikovačů, elektromagnetických ventilů, řídící jednotky. Postřikovač pomocí tlaku vody zvedají a po skončení závlahového cyklu zůstávají bezpečně skryté pod úrovní terénu. Tuto funkci zajišťují elektromagnetické ventily spouštěné po jednotlivých sekcích z řídící jednotky.

Zdroj vody

Pro návrh i vlastí realizaci a funkčnost je nezbytný. Je vlastně srdcem závlahového systému. Nejčastěji je zdrojem vody vodovodní řád nebo čerpadlo – nejčastěji umístěné v retenční nádrži nebo studni. Vždy je vhodné doplnit o filtrační prvek, aby do systému prudila pouze čistá voda. S výběrem zdroje vody Vám vždy naše firma poradí a pomůže

Rozvody vody

Rozvody jsou umístěny pod zemí v hloubce cca 20 – 40 cm a jsou tvořeny plastovým potrubím dimenze, která je pro daný závlahový systém vhodná.

Elektromagnetické ventily

Automatický závlahový systém je vždy rozdělen na několik „větví“ (sekcí) každá sekce je osazena vlastním elektromagnetickým ventilem. Při spuštění pomocí tohoto ventilu do systému proudí voda. Ventily jsou ovládané řídící jednotkou.

Řídící jednotka

Mozek závlahového systému, pomocí ní se nastavují a ovládají jednotlivé závlahové cykly. Námi dodávané jednotky jsou velmi snadné na obsluhu. Pokud máte či přemýšlíte o „inteligentním“ domě nebo již máte v domácnosti nebo firmě řídící systém, není problém vše zakomponovat a mít tak možnost vše řídit z jednoho místa.

Výhody

Automatický závlahový systém zajišťuje a poskytuje, aby Vaše zelené plochy zůstali po celou dobu vegetační sezóny krásné a v dobré kondici. Aby tohoto bylo docíleno, je vhodné než se do realizace pustíte vše konzultovat s odborníky. Nesprávně navržený systém pro automatické zavlažování Vám může způsobit nemalé trable.

  • Automatický závlahový systém na rozdíl od běžného zalévání šetří vodu
  • Bezúdržbový chod
  • Úspora času
  • Možnost rozdělení závlahových sekcí – regulace zálivky
  • Žádné roztahané hadice a jejich neustále sklízení

Zazimování

Důležitým faktorem pro dlouhou životnost Vašeho závlahového systému je nutné vždy před zimou systém správně zazimovat. Aby nedošlo ke zbytečným škodám je vhodné nechat tuto činnost odborníkům. Máte-li závlahový systém od naší firmy nebo chcete provést zazimování, kontaktujte nás zde.

Co můžete od závlahového systému čekat?

Každý zákazník má své vlastní očekávání a proto budeme rádi, když nám sdělíte právě to Vaše. Jen díky tomu můžeme splnit Vaše přání.

Zavlažování

Péče o trávník, tak aby zůstal po celou sezonu krásně zelený, je v mnoha případech obtížná činnost. Kromě správné zálivky záleží na mnoho dalších faktorech, které kvalitu trávníku ovlivňují. Jedná se na například o interval sečení, travní směs, zastínění, teplotu, kvalitu půdu a další.

Potřeba dodat vláhu

Každá rostlina potřebuje ke svému růstu během vegetačního období dostatek zálivkové vody. Množství vody závisí na klimatických podmínkách, ve kterých je rostlina pěstována a na druhu rostliny. Pro růst všech rostlin je nejlepší přirozená zálivka v podobě dešťových srážek, ovšem v dnešních tropických létech bývají dlouhá období sucha. Při použití závlahového systému je zálivka rostlinám dodávána podobným způsobem jako dešťové srážky.

Správné a rovnoměrné umístění závlahového systému

Jednoduchost a účinnost závlahového systému spočívá ve správném umístění výsuvných nebo jiných typů postřikovačů či zadešťovačů hlavně v travnatých plochách. Výseče jednotlivých postřikovačů se musí překrývat, pokud tomu tak není, vznikají hluchá s nedostatečnou zálivkou a naopak „přelitá“ místa. Tato chyba může vést k odumření travnaté plochy. Pro keřovou výsadbu je vhodné použití mikrozávlahy. Jedná se o nenáročný systém, kterým lze doplit automatický závlahový systém nebo je ho lze provozovat samostatně.

Frekvence závlahy

Volba správné frekvenci závlahy je opět závislá na vnějších faktorech. Není jednotný názor, jak často systém spouštět. Při nový výsadbě nebo pokládce travního koberce je to několik cyklů za den. U starších trávníku a zálivku mimo „hlavní“ sezónu je dostatečné systém spouštět 2-3x do týdne. Pokud se chcete těmto problémům vyvarovat lze systém doplnit o čidla, která si požadavky na zálivku určují sama